logonove2-001.jpg

Intimní šperk

Intimní šperky  - obrázek

Intimní šperky - obrázek

Bohdana Goliášová

 

 

 

 

 

Bohdana Goliášová, vyrábí intimní šperky, šperky zvědavému lidskému zraku často skryté.

 

 

 

prsen

 

Vyrábíte intimní šperky. To zní tak trochu tajuplně. Co si pod tím má člověk vlastně představit?
Jsou to šperky, jimiž si ženy zdobí části těla, které neukazují každému. Pokud jste muž, může se Vám klidně stát, že se ocitnete v blízkosti šperku, který nikdy neuvidíte. V tom bude asi zakopané to tajemství.

 

Ženy si takové šperky obvykle pořizují pro speciální příležitosti. Lepší než šperk složitě popisovat, je podívat se na fotky.
V podstatě jsem zatím vyvinula dva základní druhy intimních šperků a to prseny, to jsou ozdoby, které se nasazují na prsní bradavky a labieny - šperky, kterými je možno okrášlit stydké rty.
Důležité je, že šperky, které vyrábím jsou nasazovací bez potřeby piercingu. Můžou se jimi tedy zdobit ženy, které nemají v úmyslu si cokoli propichovat.

 

Jak človĕka vůbec napadne, že bude takovýto druh šperků vyrábět?
Šperky dělám už dlouho. Ale jsem ten typ člověka, kterého baví pořád vymýšlet a vyvíjet něco nového. Jednou jsem jakousi ozdobu na prsní bradavku dostala. Bylo to takové jednoduché kolečko. Ve chvíli, kdy jsem to uviděla, mi bylo jasné, že bych to dokázala udělat mnohem hezčí, více propracované a lépe funkční. Do týdne vznikla první kolekce prsenů. Pak jsem začala přemýšlet nad tím, jak ozdobit i ostatní části těla, ale tak, aby se kvůli tomu nemusel člověk propichovat. Tak přišly na svět labieny. Pak už to nešlo zastavit. Je to brainstorming, který pořád pokračuje 

 

Je výroba těchto šperků nĕčím odlišná ve srovnání s výrobou klasických šperků? Musí mít materiály, které používáte, nějaké zvláštní vlastnosti?
Odlišný je hlavně vývoj šperku. Krom toho, že mi hodně záleží na tom, aby byl šperk na pohled neobvyklý a okouzlující, je ještě zapotřebí, aby na místě, které má zdobit, dobře držel. U běžných šperků, jako jsou naušnice nebo náhrdelníky, je to dávno vymyšlené a není co řešit, ale u takovýchto nových druhů šperků se to musí řádně vykoumat a vyzkoušet. Někdy nad šperkem přemýšlím celé měsíce, než dojdu k finální verzi.
Šperky vyrábím z chirurgické oceli a drahých kamenů. Někdy používám i perleť. Chirurgická ocel je ideální. Jsou to v dráty, kterými šijí doktoři kosti, takže je jejich složení vyvinuto tak, aby na to neměli lidi alergie. Tato ocel nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, nerezaví ani nečerná. Drahé kameny používám, protože k nim mám, stejně jako většina ostatních lidí, zvláštní osobní vztah.

  1

Jak probíhá prodej? Nakupují Vaše šperky spíše ženy, nebo muži pro ženy? Vyrábíte i intimní šperky pro muže?
Jsem nadšená, že jsem konečně vymyslela šperky, o které se zajímají i muži. Vyrábím odedávna různé druhy šperků, zdaleka nejen intimní.
A vždycky mě mrzelo, že si naušnice nebo náramky ženy pro sebe kupovaly samy. Jsou to přece tak hezké dárky! Ale vždycky, když jsem své výtvory někde vystavovala, ženy byly uchvácené a muži, jako by je ani neviděli. Ale intimní šperky vidí! Zvlášť, když jsou vyfocené na těle nebo je předvádí modelka  A nejvíc mě na tom těší, že je pro své ženy pořizují. Sama bych byla z takového dárku unešená.
Intimní šperky pro muže nevyrábím. Muži jsou pro mě nejkrásnější neozdobení.

 

Setkáváte se při prodeji Vašich šperků s ostychem lidí? Využívají k nákupu radĕji internet?
Lidi mají na intimní šperky zpravidla dvě reakce. Buď je to „fuj, to je intimní, o tom nechci nic vědět“, což zpravidla vyjadřuje jejich vztah k vlastnímu tělu a intimitě, nebo přirozeně pochopí podstatu a možnosti zdobení ukrývaných a opomíjených částí těla a pak se jim to děsně líbí.
Ten, kdo si objedná šperk přes internet je schopný si ho koupit i naživo, jen je to po internetu jednodušší. Často se stává, že šperk je objednaný přes internet, ale předávám ho osobně.

 

Prodáváte své šperky i do sexshopů?
V počátcích jsem o tom uvažovala, ale když jsem si pár sexshopů prošla, viděla jsem, že se tam prezentuje idea intimity naprosto odlišně, než jí chápu já a nechtěla jsem se k tomu připojovat.
Ono to z vyprávění nevyplyne, ale intimní šperky, které vyrábím, jsou jemná ruční práce a jsou vlastně dost decentní. Jde hlavně o vnitřní pocit, který vzniká při jejich nošení nebo o to, co je mezi řádky, když je někdo někomu věnuje.

 

Jak je to s konkurencí v takto specifickém oboru?
Výlisky na prsa, které se prodávají v sexshopech za konkurenci nepovažuju, protože je kupuje jiný typ lidí. Takže konkurenci nemám. Ledaže bych si sama nějakou vytvořila.

Při domlouvání naší schůzky připadala v úvahu dvĕ mĕsta – Praha a Brno – města, mezi kterými pendlujete. Kde máte vlastnĕ svoji dílnu, nestrávíte vĕtšinu času ve vlaku?
Mezi tato dvě města jsem rozdělená a dílny mám v obou. Podstatnou část svého nářadí mám ale pořád s sebou. Ačkoli používám postupy, které vyžadují použití těžších nástrojů a tím pádem dílnu, jsou i kroky, které můžu dělat kdekoli na koleně, takže cest mezi Prahou a Brnem samozřejmě k práci využívám. Občas toho někdo využije a pořídí ve vlaku neplánovaný dárek. Každopádně tím vždycky okouzluju průvodčího i spolucestující...

 

Co byste doporučila lidem, kteří se dnes setkali s intimními šperky poprvé?
Vyzkoušejte je ...

 

Pokud vás rozhovor zaujal, můžete si prohlédnout fotogalerii s intimními šperky Bohdany Goliášové ve fotogalerii Šperkaře, nebo navštivte její webové stránky.

 

 

 

 

zdroj: Šperkař

13.11.2009 20:43:14
hubertxy
ISSN 1804-929X
Vlastní vyhledávání
Časopis kultury a oddechu
web Tomáše Vícha
Psychotronika a druidismus
Portál o architektuře
Veřejnost, odbornost, komunikace
Umění žít s uměním
Aktuálně ze světa výtvarného umění
Kalendář astronomických snímků dne
Portál italské Mezinárodní Společnosti Biourbanismu - ISB
Poezie
Soukromá škola dramatické tvorby a Metody Jacques Lecoq (Francie)
The California Institute of Earth Art and Architecture
Aktuálně o designu
Anotace různorodé naučné literatury
Architektura země Dogonů
Biotecture, Michael Reynolds
Stránky hledačů poznání
web Igora Chauna
Hanas living factory
Johana Hájková - perokresby
Klub se věnuje ochraně památek  v Praze od r. 1900
web o.s. Za krásnou Olomouc
iniciativa za veřejnou diskusi
deník
literární server
cyklistika, cykloturistika, cestování na kole
Občanské sdružení
Mapa pražských kauz
Zaměřeno na magistrát!
Nový zdroj informací
časopis
blogy na Respektu
Ukrajinský kulturně politický měsíčník s českou mutací
web Stanislava Vašiny
Literární almanach on-line
občanské sdružení
Hmyzáci a jiné šperky z polymeru
TOPlist
free counters
t.vich@seznam.cz, stanislav.vasina@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one